Rajkot, Gujarat
GST No. 24AAQFV3860M1ZI
Call 07942557556 87% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Capacity | 250 liters |
| Production Capacity | 200 kg |
| Material of Contact Parts | SS 304 |
| Motor Power | 5 HP |
| Application | Food Processing |
| Blender Type | Ribbon Blender |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Working Capacity | 100 kg |
| Drive Power | 7.5 HP |
| Mixer Type | Double shaft |
| Capacity | 500 Kg. |
| Material | Stainless Steel |
| Phase | 3 Phase |
| Application | Cattle feed, Poultry feed, Spices |
| Warranty | 1 Year |
| Discharge Type | Side door |
| Contact Material | SS304 |
| Color | SS or MS |
| Batch Time | 5 min |
| Rotor Speed | 25 rpm |
| Mixer Sizes | 100 to 500 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details