Rajkot, Gujarat
GST No. 24AAQFV3860M1ZI
Call 07942557556 87% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Conveyor Type | Belt |
| Load Capacity | 50 kg/m |
| Suitable Load | Cartons, Drums, Boxes, Parcels, Bags |
| Capacity | 50 kg per feet |
| Type | Vertical Conveyors |
| Material | Rubber |
| Conveyor Length | 6 m |
| Length | 30 feet |
| Height Adjustment | Hydraulic |
| Application/Usage | Warehouses |
| Mobility | Castor Mounted |
| Brand | MACWELL |
| Phase | 3 |
| Inclination | Inclined |
Additional Information:
View Complete details