Rajkot, Gujarat
GST No. 24AAQFV3860M1ZI
Call 07942557556 91% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Machine Type | Open Mouth Bagger |
| Filling Range | 50 kg |
| Production Capacity | 10–15 ton/hr |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Packing Speed | 8-15 bags/min |
| Filling Mechanism | Auger Filler |
| Packaging Material | Metal |
| Sealing Type | 3 Side |
| Packaging Type | Bags |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Driven Type | Mechanical |
| Material | Mild Steel |
| Phase | Single Phase |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Filling Capacity | 5–10 kg |
| Number Of Heads | 1 Head |
| Filling Range | 10 kg |
| Machine Type | Semi Automatic |
| Capacity | 500 pouch/hour |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Packing Speed | 10–20 fills/min |
| Filling Technology | Auger Filler |
| Application | Detergent, Tea, Dry Snacks, Food Grains, Seeds, Spices, Fertilizer, Coffee |
| Driven Type | Mechanical |
| Brand | Macwell |
| Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |
| Filling Material | Granules |
Additional Information:
View Complete details