Rajkot, Gujarat
GST No. 24AAQFV3860M1ZI
Call 07942557556 87% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Filling Range | 50-100 kg |
| Bag Type | Stand Up Barrier, Metalized |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Capacity | 100 Bags/Hour |
| Usage/Application | Powder |
| Brand | MACWELL |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Filling Capacity | 25-50 kg |
| Bag Type | Open Mouth |
| Filling Range | 25-50 kg |
| Packing Material | PP woven bag |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Capacity | 360 Bags/Hour |
| Usage/Application | Industrial |
| Machine Type | Semi-Automatic |
| Packing Speed | 5-10 bag/min |
| Sealing Type | Stitching |
| Maximum Bag Capacity | 50 Kg |
| Brand | Macwell |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Bag Type | Open Mouth |
| Filling Range | 50-100 kg |
| Capacity | 100 Bags/Hour |
| Usage/Application | Cement |
| Brand | MACWELL |
| Filling Valve Head | NO |
| Country of Origin | Made in India |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Filling Range | 1000 kg |
| Automation Grade | Automatic |
| Bag Type | Metalized, Stand Up Barrier |
| Voltage | 240v |
| Country of Origin | Made in India |
| made in | india |
Additional Information:
View Complete details